Vojni analitičar Aleksandar Radić napustio Srbiju

MG FORUM
0 komentara

Vojni analitičar Aleksandar Radić izjavio je da je napustio Srbiju nakon što su provladini mediji objavili video-snimke njegovog praćenja, na kojima se našla i njegova maloljetna kćerka.

Radić je u pisanoj izjavi naveo da njegova kćerka za nekoliko dana puni 16 godina i da je 23. juna prikazana na snimcima praćenja koje je emitovala Televizija Informer.

– Tokom tog dana pustili su svježe snimke kako čekam u parku da ona završi neke obaveze. Šta učiniti kada je neprijatelja mnogo i ugroze vam dijete? Otišli smo u inostranstvo – naveo je Radić.

On je dodao da je očekivao, kako je rekao, „udar Srpske napredne stranke i Vojnobezbjednosne agencije“, ali ne i akciju većeg obima, u kojoj je učestvovao veliki broj ljudi koji su ga pratili, uz medijsku podršku.

Govoreći o mogućem motivu, Radić je ocijenio da vlast želi da ga ukloni iz javnosti kao kritički nastrojenog pojedinca koji je duboko povezan sa vojskom, navodeći da je priča o navodnoj upotrebi zvučnog topa poslužila kao prilika za to.

Prema njegovim riječima, moguće je da je cilj bio da napusti zemlju, jer bi njegovo pritvaranje zbog iznošenja informacija stvorilo lošu sliku o postupanju prema novinarima.

Radić je rekao da ga ne bi iznenadilo da, nakon pregleda njegovih računara i telefona, bude optužen za pripremu državnog udara, špijunažu i ekstremizam.

Naveo je da je Ministarstvo unutrašnjih poslova uzelo njegove elektronske uređaje i proslijedilo ih Vojnobezbjednosnoj agenciji, dodajući da računari nisu zaštićeni jer, kako tvrdi, na njima nema ničega što ugrožava državu, već hiljade dokumenata.

Radić je naveo i da već godinama osjeća pritisak, progon i praćenje Vojnobezbjednosne agencije, te da je situacija posebno eskalirala u februaru prošle godine, nakon intervjua u kojem je govorio o toj službi.

– Pokušavao sam da opstanem i radim svoj posao, do sada – zaključio je Radić.

Slične vijesti

Ostavi komentar